Změna je život - trocha filosofie

8. listopadu 2018 v 20:58 |  Témata na týden
Změna je život - zajímavé téma, které zní jednoduše, ale jednoduché není.

Každý si pod tímto představí něco jiného, je to hodně individuální, každý má na to jiný názor. Pro někoho může být obrovská změna například jiná barva vlasů. Takové dva roky zpět jsem šla ze své ošklivé hnědé (doteď neumím definovat odstín svých vlasů), do tmavé s přelivem do rudé. Bála jsem se výsledku, ale nakonec už dva roky nosím stejný účes.

Někomu největší změna připadá přestup ze střední školy na vysokou/do práce. Souhlasím, je to opravdu těžké, na druhou stranu, život jde dál a nakonec si stejně zvykneme na ten stereotyp, který přichází s novou částí života.

Někdo se naopak rozhodne odstěhovat ze země. Noví lidé, nové prostředí, nový jazyk (dle mého názoru nejhorší věc), nová kultura, nové, nové, nové... To je opravdu změna!

Ale otázkou zůstává. Je změna náš život?

Není. A proč? Protože kdyby náš život tvořily neustále nové situace, byl by velice chaotický, nejistý, možná i depresivní. Někteří si teď můžou říct "takhle přesně žiju", ale stále si neuvědomujeme to, že pokud bychom celý život nic nezměnili, žili bychom normálně dál. Změny neudávají, jak dlouho budeme žít. Zbytečně se jich bojíme, ale není důvod, vždyť nám ho možná ovlivní, ale rozhodně nezkrátí, či dokonce neukončí.

Proto bych nejraději tuto slavnou větu změnila na ZMĚNA JE ZMĚNA!

Dobře, celý ten článek nedává jaksi smysl, ale přepisovala jsem ho tak třikrát a opravdu netuším, jak to lépe popsat. Navíc, každý někde musí začít, ne?čtvrtek 8.11.2018 - 20:58
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 8. listopadu 2018 v 21:24 | Reagovat

Vypadá jako nejasný, ale je to tak. Bez náhlých změn s nejistým nebo nedobrým koncem by to taky šlo. Život sám si ale změny vynutí a člověk je může nebo nemusí přijmout a využít. Jsem pro změny, ale "vocaď až pocaď" - prim by měl mít pocit sebezáchovy, případně prospěchu pro život ;-)

2 smileplease smileplease | 9. listopadu 2018 v 12:36 | Reagovat

[1]: Souhlasím, že si život nějaké ty změny vynutí, ale jak jsi sama řekla - máme možnost je přijmout či nikoli :-) což je na tom všem vlastně super, protože pokud je někdo kontroverzní a změny nemá rád, tak žádné ve svém životě mít vlastně nemusí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama